office.infoblog.cz

Když hledáte novou kancelář v Praze

Publikováno 16.10.2014 v 18:49 v kategorii Kancelář, přečteno: 43x

Zajímáte se o pronájmy komerčních prostor nebo kanceláří v našem hlavním městě? Pokud se chystáte nějakou kancelář pronajmout v blízké době, děláte dobře. Ceny pronájmů se totiž drží nízko a je tedy ten nejlepší čas pro tento krok.


Vlastní kancelář v Praze
Kanceláře v PrazeChtěli jste si někdy v minulosti pronajmout kancelář v Praze, ale při pohledu na ceny jste si to rozmysleli? 

Je pravda, že pronájem komerčních prostor nikdy nebýval levná záležitost.Natož komerční prostory Praha

V posledních letech se ovšem tato skutečnost změnila. Vše začalo před šesti lety v důsledku finanční krize a pomalu pokračovalo několik let až dosud. Pokud jste tedy myšlenku na pronájem kanceláře ještě zcela nezavrhli, možná je teď ta nejlepší doba o tom začít znovu přemýšlet.


Pro pronájem kanceláře je vhodná doba
Výběr kancelářeBýt vlastníkem a pronajímatelem kanceláří v České republice není až takové terno, jako jste si možná mysleli. 

I když ne vždy tomu tak bylo.Jako příklad může posloužit budova Tokovo v pražských Holešovicích. 

Tam byste v roce 2010 zaplatili za pronájem 80 milionů, v roce 2012 už jen 44 milionů a loni „pouze“ necelých 17 milionů korun. 

Jak sami vidíte, cena během čtyř let neskutečně rychle a razantně poklesla.

Ceny pronájmů administrativních budov klesly opravdu hluboko a vyjednávací pozice jejich vlastníků nejsou dobré. Pronajímatelé se spíše bojí, že své současné klienty ztratí. Snaží se jim tedy navrhnout co nejlevnější pronájem kanceláře, jen aby jim neutekli někam jinam.

Co bude dál?

Dá se předpokládat, že situace se pro nájemce ještě zlepší, protože developeři si nedají říct a staví kanceláře dál. Jaké budou následky?Bude stoupat počet prázdných kanceláří. 

Ty budou pravděpodobně chátrat nebo budou předělány na jiné prostory. Záleží samozřejmě na lokalitě a druhu budovy. I v současné době se totiž v Praze najdou oblasti, kde jsou velkoplošné kancelářské prostory nedostatkovými realitami.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?