office.infoblog.cz

Kanceláře v Praze jsou pro majitele firem stále atraktivní

Publikováno 25.02.2015 v 12:26 v kategorii Kancelář, přečteno: 23x

Ceny za pronájem kanceláře v Praze jsou nyní na opravdu nízké úrovni. Majitelé kancelářských budov očekávají, že v tomto roce budou nájmy stagnovat nebo ještě více klesat. Tento trend se očekává i v roce 2016.

Pokles cen pronájmu kanceláří
KancelářeCeny pronájmů kancelářských prostor začaly mírně klesat už v polovině roku 2012. 

V první polovině roku 2014 dosahovala cena za metr čtvereční kancelářských prostor až 19,50 eura.

V tomto případě mluvíme o velmi kvalitních kancelářích přímo v centru. Za kanceláře na okraji města se platilo zhruba 14,50 eura za metr čtvereční.

Vývoj situace na trhu

Komerční prostory Praha se stále budují. V polovině roku 2014 přesáhla výměra kanceláří v Praze skoro 3 miliony m2. Také se zvýšila jejich neobsazenost oproti prvnímu čtvrtletí na skoro 15 procent.

Na konci června bylo bez nájemce téměř 435 000 m2 kancelářských ploch. Tato nová výstavba ještě více prohloubila převis nabídky nad poptávkou a ceny se budou pravděpodobně ještě více snižovat.

Ceny za pronájem kanceláře letí dolů
FinancePropad cen v letošním roce očekávají čtyři z deseti developerských společností vlastnící administrativní budovy. 

Polovina z nich si myslí, že ceny už jsou na svém minimu a budou stagnovat.

Příliš mnoho kancelářských prostor bude vést k tomu, že přežijí jen ty kvalitní a nadprůměrné projekty. Nadprůměrnost může znamenat dobrou lokalitu, příznivou cenu nebo příjemné prostory.

Vlastníci kancelářských prostor v hlavním městě musí počítat s tím, že minimálně v tomto a příštím roce, nebude zájem o pronájem nijak veliký. Růst poptávky bude velmi pozvolný. 

Stěhování firem

K čemu také nejspíše dojde, bude stěhování společností za lepším. Firmy můžou přestěhováním ušetřit na nájmu nebo provozních nákladech. 

Nové kancelářské prostory bývají prostorově efektivnější a provoz levnější.Nalákat je můžou i lepší služby nebo nutnost centralizovat provozy do jedné lokality. 

Banky mají především zájem o pronájem kanceláře v Praze 4 a 5. IT společnosti zase preferují například Chodov a poradenské firmy se zajímají o centrum města.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?